Patarimai

Kaip pagerinti nakties miegą?

Visos lovos miegamojo lovos miegamojo lova miegamosios lovos dvigulė lova dvigule lova dvigules lovos dvigulės lovos dvigules lovos su ciuziniu viengules lovos viengulės lovos stilingos miegamojo lovos lova su patalynės dėže dviaukštės lovos vaikams dvigulė lova su patalynės dėže miegamojo lovos su patalynės dėže dvigulės lovos su patalynės dėže vaikiskos lovos lovos vaikams dviaukste lova vaikiska lova spintelės prie lovos vaikiškos lovos dviaukstes lovos lovos su ciuziniu lova namelis lovos paaugliams spintele prie lovos vaikiška lova dviaukštė lova lietuviskos lovos jaunuolio lova lovos ciuziniai lova masina tachta lova lovos internetu miegamojo lovos su ciuziniu modernios miegamojo lovos prabangios lovos

Kad ir kaip keistai skambėtų, bet sveikas nakties miegas prasideda nuo to momento, kai pabundate. Visi veiksmai, kuriuos atliekate dieną, daro įtaką būsimam nakties miegui.

Nacionalinio miego fondo (National Sleep Foundation) 2022 m. apklausa rodo, kad daugumai žmonių reikia keisti savo kasdienius įpročius, kad užsitikrintų geras miego sąlygas naktį bei pagerintų sveikatos būklę.

Keletas būdų kasdienei rutinai pakeisti ir pagerinti savo nakties miegą:

Būkite daugiau lauke, saulėje. Natūrali šviesa, saulė, padeda lengviau pabusti ryte, jaustis žvaliems ir energingiems dienos metu. Vidutiniškai lauke reikėtų praleisti 3-5val, tad keiskite įpročius ir eikite į darbą ir iš darbo pėstute. Po pietų likusį laisvą laiką pasivaikščiokite, išeikite dažniau su savo augintiniu į lauką. Gavę daugiau natūralios šviesos, pajusite skirtumą tiek sveikatai, tiek kokybiškam nakties miegui.

Judėkite ir mankštinkitės. Reguliari mankšta suteikia energijos bei mažina mieguistumą. Didžioji dalis žmonių dieną praleidžia sėsliai, tad tiesiog būtina įtraukti fizinę veiklą į savo dienotvarkę. Pakeiskite važiavimą iš ir į darbą dviračiu, greitu ėjimu, pietų pertraukos dalį skirkite pasivaikščiojimui. Ryte atlikite mankštą, rinkitės laiptus vietoje lifto. Reguliarus fizinis krūvis padeda greičiau užmigti ir gerina miego kokybę.

Valgykite vienodu laiku. Visada stenkitės valgyti tuo pačiu metu, taip sukurdami kasdienę rutiną. Reguliarus valgymas padeda organizmui suprasti kada reikia daugiau energijos, o kada jau laikas ruoštis miegui ir poilsiui. Vakarienė turėtų būti ne vėliau nei 2-3 valandos iki miego, kad organizmas spėtų suvirškinti maistą ir naktį ilsėtųsi.

Sumažinkite kofeino kiekį. Kuo mažiau kofeino suvartosite dieną, tuo didesnė tikimybė, kad geriau išsimiegosite naktį.

Linkime gero miego.

VISOS LOVOS – MIEGAMOJO EKSPERTAI

Daugiau miegamojo patarimų rasite čia:

https://visoslovos.lt/patarimai/

Visos lovos