Patarimai

Kas yra ortopedinis čiužinys?

Visos lovos miegamojo lovos miegamojo lova miegamosios lovos dvigulė lova dvigule lova dvigules lovos dvigulės lovos dvigules lovos su ciuziniu viengules lovos viengulės lovos stilingos miegamojo lovos lova su patalynės dėže dviaukštės lovos vaikams dvigulė lova su patalynės dėže miegamojo lovos su patalynės dėže dvigulės lovos su patalynės dėže vaikiskos lovos lovos vaikams dviaukste lova vaikiska lova spintelės prie lovos vaikiškos lovos dviaukstes lovos lovos su ciuziniu lova namelis lovos paaugliams spintele prie lovos vaikiška lova dviaukštė lova lietuviskos lovos jaunuolio lova lovos ciuziniai lova masina tachta lova lovos internetu miegamojo lovos su ciuziniu modernios miegamojo lovos prabangios lovos

Miegodami praleidžiame trečdali savo gyvenimo, tad tinkamas čiužinys yra gero ir sveiko miego garantas. Beveik visi šiuolaikiniai čiužiniai yra pristatomi kaip ortopediniai, tad siūlome plačiau susipažinti su šiais čiužiniais ir jų savybėmis.

Ortopedinis (iš graikų kalbos išvertus ,,orto‘‘ – „tinkamas“) čiužinys paprastai turi konstrukciją, kuri palaiko įprastą, natūralią stuburo padėtį, prisitaiko prie Jūsų kūno fizinių išlinkimų. Kokią padėtį Jūs bepasirinktumėte, čiužinys neišsigulės, o kūno raumenys, sąnariai ir sausgyslės nebus įtempti ir suspausti.

Daugiausia ortopedinių savybių turinčios medžiagos yra šios:

-Multipocket spyruoklės – šios spyruoklės yra aukštos ir plonos (13 cm x 4 cm), kiekviena spyruoklė yra įtraukta į atskira “kišenėlę”, dėl to kiekviena “dirba” savarankiškai, prisitaiko prie kūno linkių;

-Viskoelastinė medžiaga (memory foam) – yra itin elastinga medžiaga, reaguojanti į kūno šilumą, dėl ko minkštėja arba kietėja jos forma, kuri visuomet atsistato į pradinę būseną.

Ši medžiaga iš lėto reaguoja į svorį ir priima naujas formas bei sugeria didelę dalį inercinės energijos. Ji tobulai prisitaiko prie žmogaus kūno linijų ir temperatūros. Sumažina kūno apkrovą, pagerina kraujo apytaką ir medžiagų apykaitą.

-Lateksas – medžiaga yra elastinga ir minkšta, neskleidžianti jokio garso, joje nesidaugina dulkių erkutės.

Dažniausiai ortopediniai čiužiniai turi 5 ar 7 anatomines zonas. 5 zonų ortopedinį čiužinį dažniausiai sudaro dvi minkštesnės zonos ir trys kietesnės. Tuo tarpu 7 zonų ortopedinį čiužinį sudaro trys minkštesnės zonos ir keturios kietesnės.

Kokiu principu veikia 7 ortopedinių zonų čiužinys?

Sunkesnėse kūno vietose (pečių, klubų srityse) čiužinio zonos yra suminkštintos būtent atraminėse kūno srityse, kurios patiria didžiausią apkrovą.

Jų dėka raumenys geriau atsipalaiduoja ir neužspaudžiami nervai, dėl to sumažėja pečių tirpimas, kaklo skausmai, sąnarių bei kraujotakos sutrikimai.

Stuburo srityje kietesnė zona suteikia atramą. Pasiekiamas svarbiausias rezultatas – taisyklinga stuburo padėtis miego metu. Be to atsipalaiduoja mūsų kūnas, ir svarbiausia, tolygiai pasiskirsto svoris, todėl mažiau vartomės naktį, geriau išsimiegame.

Tolygus svorio paskirstymas, pasiektas naudojant ortopedinį čiužinį, leidžia maksimaliai atpalaiduoti raumenis, pagerina kraujotaką, ištaiso stuburo panirimus ir pakrypimus, atsiradusius dėl kūno pastovios vertikalios padėties. Tai, savo ruožtu, suaktyvina medžiagų apykaitą ir pagerina miegą.

Linkime gero miego.

VISOS LOVOS – MIEGAMOJO EKSPERTAI

Daugiau miegamojo patarimų rasite čia:

https://visoslovos.lt/patarimai/

https://visoslovos.lt/