Patarimai

Sutrikes miegas ? Naktiniai prabudimai ?

Visos lovos miegamojo lovos miegamojo lova miegamosios lovos dvigulė lova dvigule lova dvigules lovos dvigulės lovos dvigules lovos su ciuziniu viengules lovos viengulės lovos stilingos miegamojo lovos lova su patalynės dėže dviaukštės lovos vaikams dvigulė lova su patalynės dėže miegamojo lovos su patalynės dėže dvigulės lovos su patalynės dėže vaikiskos lovos lovos vaikams dviaukste lova vaikiska lova spintelės prie lovos vaikiškos lovos dviaukstes lovos lovos su ciuziniu lova namelis lovos paaugliams spintele prie lovos vaikiška lova dviaukštė lova lietuviskos lovos jaunuolio lova lovos ciuziniai lova masina tachta lova lovos internetu miegamojo lovos su ciuziniu modernios miegamojo lovos prabangios lovos

Kalbėdami apie miegą, visi dažniausiai akcentuoja rekomenduojamą miego valandų skaičių. Nacionalinis miego centras (National sleep foundation) atliko tyrimą ir nustatė, kad nepertraukiamas miegas be prabudimų yra ne ką mažiau svarbus.

Naktiniai prabudimai gali sukelti mieguistumą, nemigą, miego trūkumą ir daugybę kitų sveikatos problemų.

Žinodami apie sutrikusio miego simptomus, priežastis ir pasekmes, galite rasti geriausius gydymo ir prevencijos būdus, kad sumažintumėte sutrikimus.

Kokie yra sutrikusio miego simptomai?

Pabudimas miegant vieną ar kelis kartus per naktį;

Žmogus gali vartytis, jaustis tik pusiau užmigęs, nenugrimzdęs į gilesnį poilsį;

Kai kurie žmonės naktį to nesuvokdami patiria labai trumpus ir nedidelius prabudimus, per didelis mieguistumas dieną gali būti pagrindinis sutrikusio miego simptomas.

Kodėl svarbu miegoti be prabudimų?

Tyrimai nustatė, kad yra didesnė rizika miegoti per mažai valandų.

Neišsimiegojimas gali sukelti mieguistumą dieną, kuris sumažina mokymosi ar darbo rezultatus, padidina nelaimingų atsitikimų riziką vairuojant ar valdant mechanizmus.

Miego metu žmogus keliauja per keletą miego ciklų, kurių kiekvienas susideda iš skirtingų miego etapų. Pasikartojantys nubudimai gali sutrikdyti šį procesą, sukeldami ilgalaikį sutrikusio miego poveikį smegenų funkcijai, fizinei sveikatai ir emocinei būsenai.

Miego vientisumas yra svarbus mąstymui, atminčiai ir sprendimų priėmimui. Be to, pasikartojantys prabudimai miego metu susiję su nuotaikos sutrikimais, depresija.

Kas sukelia prabudimus?

Patiriamas stresas gali sutrikdyti miegą, o nerimas gali apsunkinti patį užmigimo procesą.

Gyvenimo būdo pasirinkimas, triukšmas, mobiliųjų prietaisų naudojimas lovoje, TV, per didelis alkoholio ar kofeino vartojimas įtakoja miego kokybę.

Kaip galite užkirsti kelią miego sutrikimui arba jį išspręsti?

Ne visas miego problemas galite išspręsti patys, bet galite imtis tam tikrų veiksmų, kad išvengtumėte galimo miego sutrikimo.

Miego higiena, įpročiai ir rutina.

Venkite alkoholio, cigarečių, kofeino ir gausių valgių vakare, ypač, prieš miegą.

Mažinkite elektroninių prietaisų naudojimą ir stengtis niekada jų nenaudoti gulint lovoje.

Išeikite į lauką, kad kasdien pabūtumėte dienos šviesoje.

Kasdien mankštintis, daugiau vaikščioti arba sportuoti.

Naudokite šviesos nepraleidžiančias užuolaidas, mažos galios naktinę lempą ir, jei reikia, miego kaukę, dėvėkite ausų kištukus.

Nustatykite savo miegamojo temperatūrą taip, kad ji būtų vėsesnė.

Įsitikinkite, kad jūsų čiužinys, pagalvė, antklodė ir paklodė yra patogūs.

Linkime gero miego.

VISOS LOVOS – MIEGAMOJO EKSPERTAI

Daugiau miegamojo patarimų rasite čia:

https://visoslovos.lt/patarimai/

Visos lovos